Obsah,
Biologické čištění odpadních vod

Základním principem čištění u našich domovních čistíren odpadních vod je oddělení hrubších sedimentů a následné biologické čištění za pomocí mikroorganismů. Zjednodušeně řečeno – při biologickém čištění splašků využíváme mikroorganismy, pro které je odpad potravou. Miliardy mikroorganismů spotřebují až 99 procent organického odpadu, který vzniká v domácnostech či rekreačních objektech. Přemění je na nezávadný oxid uhličitý, vodu a minerální látky. Minimum kalu, který čistírně odpadních vod zbyde a uhynulé mikrororganismy, se pak musí odčerpat fekálním vozem a odvézt.

Počítá se s produkcí 150 litrů odpadu na obyvatele a den

Do čističky odpadních vod přitečou splašky. Počítá se s produkcí 150 litrů odpadních vod na jednoho obyvatele za den. Produkce se liší podle toho, jak je objekt vybaven, například zda je tam vana či sprchový kout, myčka či se myje nádobí v dřezu. V usazovací nádrži se usazují hrubé nerozpuštěné nečistoty a později i nadbytečný aktivovaný kal neboli směs mikroorganismů. Splašková voda zbavená hrubých nečistot jde do biologického reaktoru ČOV, kde probíhá vlastní čištění. Pomocí elektrické energie se do reaktoru vhání vzduch, který aerobní mikroorganismy potřebují pro svůj metabolismus.

Z kvalitní a funkční čističky vytéká prakticky užitková voda

Biologický proces čištění u domovní čistírny odpadních vod probíhá nepřetržitě. Mikroorganismy se do splašků dostávají spolu s odpadem, je však nutné, aby v produkci odpadních vod nebyly přestávky delší než několik měsíců. Rozjezd čistírny odpadních vod na plný výkon kvůli aktivaci mikroorganismů pak trvá delší dobu. Čistírna dobře funguje při pravidelném přísunu splašků. Pokud není dostatečný přísun splašků řídicí jednotka v naší ČOV automaticky přepne do režimu Eco. Při dlouhodobém trvání tohoto stavu dochází k úhynu bakterií a snižuje se účinnost. Při správné funkci ČOV vytéká z čistírny voda čirá, bez zápachu a bez zákalu. Lze ji srovnat s užitkovou vodou. Technologie čistírny pracuje i v teplotách pod bodem mrazu.Novinky

Samostatné nádrže

Datum vložení: 17.02.2019

Připravujeme pro vás nabídku samonosných nádrží o základním objemu 1000 -7000 L s...

Číst celé >

Akce

Výstavní slevy

Datum vložení: 09.08.2012

Na For Archu pro Vás máme připraveny výstavní slevy na Číst celé >


Zeptejte se

Kontaktní formulář


Please leave this field empty.


Obsah,