Obsah,
Čistírny odpadních vod jsou lepší než žumpy - 26.03.2014

Také vás zlobí, že stát zpřísnil podmínky pro vypouštění odpadních vod zejména tam, kde není veřejná kanalizace s centrální čistírnou odpadních vod? Ale mít žumpu nebo septik není příliš komfortní. Musíte je často vyvážet a také se nezbavíte občasného zápachu. Bez starostí budete, když se o likvidaci vašich splašků postará vlastní čistírna odpadních vod. Tato domovní čistírna je vhodná pro rodinné domy, chaty, chalupy a penziony. Spočítáte si podle počtu osob, jaké množství splašků potřebujete vyčistit, a podle toho si čističku vyberete. A víte, že už nebudete mít problémy s úřady. Vaše odpadní hospodářství bude v pořádku.

Při výběru domovní čistírny odpadních vod dejte na prověřené výrobce. Například firma Čističky Brandejský nabízí biologické čističky, které splňují závazné technické normy i ekologické požadavky nařízené vládou. Jsou to válcové plastové nádrže vyrobené z polypropylenu, které jsou uvnitř rozděleny na usazovací a akumulační sekci a vlastní biologický reaktor. V jednom zařízení jsou instalovány všechny funkce, které taková čistírna odpadních vod musí mít. Rozměry nádrže určuje počet osob v objektu. Výška domovní čistírny je od 2,2 do 3 metrů, průměr je 1,3 až 3metry. Tyto domovní čistírny jsou vhodno pro 5 až 50 osob.

Biologické čistírny odpadních vod pracují na principu rozkladu odpadních látek mikroorganismy. Počítá se, že jedna osoba vyprodukuje denně 150 litrů odpadní vody. Voda přitéká do nádrže a hrubší sedimenty se usazují v usazovací sekci. Její obsah se musí jednou za půlroku až rok vyvážet. Předčištěná voda se dostane pomocí čerpadla do biologického reaktoru domovní čistírny, kam se vhání kyslík a kde dochází k odbourávání biologických látek. Jednoduše řečeno – mikroorganismy se nečistotami živí a současně je tak rozkládají na neškodné látky. Vyčištěná voda z čističky odchází do kanalizace nebo se dá využít pro zálivku.
Zeptejte se

Kontaktní formulář


Please leave this field empty.


Obsah,